Przegląd tanich książek obyczajowych

Nadchodzą miesiące chłodne i nieprzyjemne – idealne do tego, by zanurzyć się w lekturze dobrej książki obyczajowej i zapomnieć o całym świecie. Jako że wybór na rynku jest dość duży, a my zapewne będziemy “pochłaniać” je w tempie niemal ekspresowym, w tym wpisie przedstawimy nasze propozycje tanich, wciągających i po prostu ciekawych powieści, w które moglibyśmy się zaopatrzyć już teraz, a które nie będą nas kosztowały krocie. “Magik“, “Dwa dni w Paryżu” to tylko dwie z tych, o których napiszemy.

Na jakie dobre książki obyczajowe warto się zdecydować?

Choć w księgarniach w całej Polsce znaleźć można całe mnóstwo różnorodnych książek obyczajowych, my wybraliśmy te, które cieszą się największym zainteresowaniem i – naszym subiektywnym zdaniem – są w stanie wciągnąć najbardziej. Poniższą listę warto uzupełniać o inne dzieła tych samych autorów – zwłaszcza, jeśli konkretny ich tytuł rzeczywiście nam się spodobał.

Magik” autorstwa Magdaleny Parys (https://www.taniaksiazka.pl/magik-parys-magdalena-p-1392661.html) – powieść z wątkiem sensacyjnym, stanowiąca pierwszą część świetnie zapowiadającej się trylogii. Przenosi nas do Berlina, do roku 2011, gdzie w opuszczonej, a zamieszkanej nielegalnie przez Romów kamienicy policja odnajduje zmasakrowane zwłoki urzędnika. W międzyczasie w Sofii ginie również pewien dziennikarz. Jak się okazuje, obie te osoby miały haka na czołowego niemieckiego polityka.

“Dwa dni w Paryżu” autorstwa Jojo Moyes – bardzo lekka opowieść o uroczej Nell, która spontanicznie udaje się do Paryża – miasta zakochanych, by tam zaznać nieco wolności i odpoczynku, którego tak bardzo potrzebowała. Tutaj pozna wielu ludzi, ale też przeżyje niezapomniane chwile – a to wszystko w zaledwie dwa dni, jak to sam tytuł tej powieści może sugerować. Książka została napisana w przyjemny sposób i opisuje historię na tyle ciekawą, że warto się na nią zdecydować.

“Nigdy nie jest za późno” autorstwa Katarzyny Janus – książka opisująca losy rozwiedzionej lekarki Zuzy, matki studiujących bliźniaków oraz Maksa – bogatego przedsiębiorca, którzy spotykają się w nadmorskiej miejscowości w dość nietypowych okolicznościach. Choć pierwsze ich spotkanie okazuje się niewypałem, drugie – w zgoła odmiennej lokalizacji, bo w Niemczech – okazuje się czymś zgoła odmiennym.

Podsumowanie

Rynek powieści obyczajowych jest w tym momencie na tyle różnorodny, że nie jest trudno znaleźć coś dla siebie na nadchodzące jesienno-zimowe wieczory. Nie musimy przy tym wydawać krocie na pozycje premierowe czy hity z ostatnich lat – zawsze możemy sięgnąć po książki nieco starsze. Zwłaszcza, jeśli budżet, którym dysponujemy jest dość okrojony.

Zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com